Staj Evraklarının ve Staj Defterinin Nasıl Doldurulması Gerektiği hk.

  • Staj bitiş evraklarını kime teslim etmeliyim?

    • Ek-5 (staj amiri tarafından doldurulduktan sonra zarfa konulup mühürlenerek teslim edilecek),
    • Ek-6 (Staj-1/MLM3000) veya Ek-7 (Staj-2/MLM4000) aşağıda belirtilen şekilde doldurularak Arş.Gör. Elif ULUTAŞ veya Arş.Gör. Batuhan SORUŞBAY'a elden teslim edilecektir. Teslim tarihleri bölüm sayfasından duyurulacaktır.

  • Staj defterimi nasıl doldurmalıyım?

Staj defteri, Ek-6 ve Ek-7'deki içindekiler kısmına uygun olarak doldurulmalıdır. Sayfa sayısı staj gün sayısından az olmamalıdır. Staj süresince yapılan uygulamalar gerekli teorik bilgi, resim ve şemalar ile desteklenmelidir.

Staj defteri isteğe bağlı renkli veya siyah-beyaz, arkalı önlü veya tek yüze basılı olarak hazırlanabilir. Staj raporu günü gününe staj yapılan yerde doldurulur. Sayfalar kurumun yetkili mühendisine onaylatılmalıdır. Her sayfanın alt kısmında onaylayan kişinin imzası ve kaşesi yer almalıdır. Aynı yerde iki veya daha fazla öğrencinin yaptığı stajlar için dosyalar farklı olacak (Her öğrenci kendi dosyasını hazırlayacak, şekil/resim aynı olabilir fakat diğer bölümler bireysel olacaktır). Yazım kuralları hakkında detaylı bilgiyi Teknoloji Fakültesi Öğrenci Staj Yönergesindeki Staj Raporu Madde 12'de bulabilirsiniz.

HIZLI ERİŞİM